fbpx

Norwegowie ciągle niechętni wobec UE

INFO: Coraz więcej Norwegów popiera ewentualne wstąpienie ich kraju do Unii Europejskiej, choć poparcie to ciągle jest na stosunkowo niskim poziomie.

 

Aktualnie przeciwko ewentualnemu wstąpieniu do UE jest 60% Norwegów, podczas gdy 28% byłoby za członkostwem. Należy zaznaczyć, że jest to najwyższe poparcie dla wstąpienia Norwegii do UE od 8 lat.

– Można to tłumaczyć rosnącą niepewnością. Żyjemy w dość szalonych czasach z Trumpem i brexitem. Dlatego poparcie dla porozumienia handlowego z UE nigdy nie było tak wysokie – powiedział prezes Sentio p. Arve Østgaard.

 

Źródło: norwaytoday.info

3 thoughts on “Norwegowie ciągle niechętni wobec UE

  1. ale płacą 90 % składki unijnej! paranoja; mają po zęby i na gwałt islamistów, salafitów, więc pasują! cha cha bogate matoły! więc ich sprawa, bogatemu wolno; no i wolna wola! nawet w demosracji! RIP

  2. Swoją drogą najzabawniejsze jest w tym jest to, że w Norwegii przeciwne wstąpieniu do UE są partie lewicowe i socjalistyczne, gdyż uważają, że Unia jest zbyt liberalna, a za wstąpieniem są partie konserwatywne i liberalne. Więc jakby ktoś myślał, że prawica koniecznie musi być antyunijna, to nie, nie musi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.