fbpx

Norwegia łamie prawa człowieka

INFO: Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że Norwegia po raz kolejny naruszyła prawa człowieka w związku z działalnością urzędu ds. dzieci (Barnevernet).

 

Sprawa dotyczyła rodziców, których kontakty z córką, odebraną wkrótce po narodzinach, zostały ograniczone do 6 spotkań… rocznie. Rodziców pozbawiono pieczy nad dzieckiem ze względu na obecną w rodzinie przemoc i uzależnienie. Jednak w trakcie procesu sądowego rodzice zaczęli zmieniać swoje zachowanie i próbowali walczyć o odzyskanie swoich praw. Mimo to norweskie władze nie uwzględniły interesów rodziny biologicznej i nie zachowały gwarancji proceduralnych.

– Wyrok Trybunału dotyczy przede wszystkim istotnej kwestii, jaką są kontakty dziecka z rodzicami biologicznymi. Mają one służyć budowaniu relacji między dzieckiem i rodzicami, niejako przygotowując ponowne zjednoczenie rodziny. Jak konsekwentnie wskazuje Trybunał w swoich orzeczeniach, to właśnie ponowne zjednoczenie rodziny, które powinno nastąpić, gdy tylko pozwolą na to okoliczności, jest głównym celem pieczy zastępczej. Warto też dodać, że jest to jedna z szeregu zawisłych przed Trybunałem spraw, które dotyczą norweskiego Barnevernet. Czekamy na kolejne rozstrzygnięcia – skomentował sprawę p. Bartosz Zalewski z Ordo Iuris.

 

Źródło: OrdoIuris.pl

100 thoughts on “Norwegia łamie prawa człowieka

  1. tutaj komunizm mają konsekwentny jak i w miłości do islamu etc. widocznie dla nich dzieci to śmieci… jak wikingowie?! non RIP

  2. Kupić kwas siarkowy i po mordzie. Za którymś razem nie będzie już chętnych urzędników.

    1. “Lewackie prawa człowieka” nie wolno mylić z “prawami człowieka” bo to nie jest to samo. Podobnie jest z innymi nazwami. Jeśli dodać np.; do pojęcia “sprawiedliwość” słowo “społeczna” to powstaje “sprawiedliwość społeczna”, która już sprawiedliwością nie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.