Norwegia łamie prawa człowieka

INFO: Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że Norwegia po raz kolejny naruszyła prawa człowieka w związku z działalnością urzędu ds. dzieci (Barnevernet).

 

Sprawa dotyczyła rodziców, których kontakty z córką, odebraną wkrótce po narodzinach, zostały ograniczone do 6 spotkań… rocznie. Rodziców pozbawiono pieczy nad dzieckiem ze względu na obecną w rodzinie przemoc i uzależnienie. Jednak w trakcie procesu sądowego rodzice zaczęli zmieniać swoje zachowanie i próbowali walczyć o odzyskanie swoich praw. Mimo to norweskie władze nie uwzględniły interesów rodziny biologicznej i nie zachowały gwarancji proceduralnych.

– Wyrok Trybunału dotyczy przede wszystkim istotnej kwestii, jaką są kontakty dziecka z rodzicami biologicznymi. Mają one służyć budowaniu relacji między dzieckiem i rodzicami, niejako przygotowując ponowne zjednoczenie rodziny. Jak konsekwentnie wskazuje Trybunał w swoich orzeczeniach, to właśnie ponowne zjednoczenie rodziny, które powinno nastąpić, gdy tylko pozwolą na to okoliczności, jest głównym celem pieczy zastępczej. Warto też dodać, że jest to jedna z szeregu zawisłych przed Trybunałem spraw, które dotyczą norweskiego Barnevernet. Czekamy na kolejne rozstrzygnięcia – skomentował sprawę p. Bartosz Zalewski z Ordo Iuris.

 

Źródło: OrdoIuris.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
Piotr Grembowicz1084RoboLeszysinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

tutaj komunizm mają konsekwentny jak i w miłości do islamu etc. widocznie dla nich dzieci to śmieci… jak wikingowie?! non RIP

1084
Użytkownik
1084

Kupić kwas siarkowy i po mordzie. Za którymś razem nie będzie już chętnych urzędników.

Robo
Gość
Robo

W Norwegii ekologia i klimat są na pierwszym miejscu a ludzie to tylko inwentarz.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Od kiedy prawica przejmuje się lewackimi prawami człowieka?

Leszy
Gość
Leszy

To akurat nie są lewackie prawa człowieka tylko prawa człowieka.

Robo
Gość
Robo

“Lewackie prawa człowieka” nie wolno mylić z “prawami człowieka” bo to nie jest to samo. Podobnie jest z innymi nazwami. Jeśli dodać np.; do pojęcia “sprawiedliwość” słowo “społeczna” to powstaje “sprawiedliwość społeczna”, która już sprawiedliwością nie jest.