fbpx

Niemieckie biogazownie zagrożeniem dla życia i klimatu

INFO: Niemieckie biogazownie stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi i środowiska – wynika z publikacji Federalnej Agencji Ochrony Środowiska (UBA).

Jak podaje serwis SwiatRolnika.info, w Niemczech działa 9 tys. zakładów produkujących energię elektryczną lub cieplną metodą zgazowania i fermentacji substancji organicznych. W wielu z nich regularnie dochodzi do poważnych wypadków skutkujących śmiercią ludzi i zwierząt. Od 2005 r. w biogazowniach zginęło 17 osób, a 74 zostało rannych. Wielokrotnie doszło do poważnych uszkodzeń budynków, dróg, skażenia pól, zbiorników wodnych i pęknięć zbiorników fermentacyjnych z gnojowicą.

Poważny problem stanowi niekontrolowana emisja gazów. Ocenia się, że ok. 5% powstałego w procesie produkcji gazu wydostaje się do atmosfery.

Źródło: SwiatRolnika.info

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Malgond Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Malgond
Gość
Malgond

No straszne. A w górnictwie ilu ludzi zginęło od 2005? A na budowach farm wiatrowych? A na drogach???

No i 5% gazów uchodzi do atmosfery… Okropne! Gdyby tę gnojowicę wylać, zamiast wykorzystać, to uszłoby 100%. Zresztą i tak uchodzi 100% – nic w przyrodzie nie ginie – tylko zamiast w postaci CH4, H2S itp., uchodzą te produkty świńskich kiszek w postaci CO2, H2O i być może trochę S02. Chyba lepiej, co?