Niemiecki sklep wprowadził osobne kasy dla Polaków

INFO: Jeden ze sklepów niemieckiej sieci handlowej Edeka w Chociebużu (wschodnie Niemcy) wprowadził osobne kasy do obsługi Polaków – donosi dziennik.pl.

 

Posunięcie sklepu wywołało oburzenie klientów i interwencję ambasady RP w Berlinie. Jak napisał rzecznik polskiej placówki p. Dariusz Pawłoś, interwencja ambasady okazała się skuteczna.

– Otrzymaliśmy wyjaśnienia i przeprosiny dyrekcji ds. komunikacji korporacyjnej, marketingu i administracji przedsiębiorstwa Edeka w Minden. W przesłanym komunikacie firmy czytamy, że polscy klienci mogli słusznie poczuć się dyskryminowani – napisał p. Pawłoś.

Z tłumaczeń władz sieci handlowej wynika, że chcieli dla Polaków dobrze, bo zauważyli, że polskich klientów jest dużo i robią spore zakupy. Inne wrażenie odnieśli jednak nasi rodacy robiący zakupy w sklepie. Od kilku miesięcy próbowali oni zwracać uwagę kierownictwa firmy, że w kasie przeznaczonej “głównie dla niemieckich klientów”, mimo że nie ma do niej kolejki, obowiązywał zakaz obsługi Polaków.

 

Źródło: dziennik.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
Piotr Grembowiczdead_kaczynskisCyprian Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. niech za karę słuchają Lao Che cd “Powstanie Warszawskie”, dobre, patriotyczne, bez cenzury i aktualne…

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. por. też M. Maleńczuk: “Niemieccy turyści depczą ziemię” (piosenka o Krakowie?!).
Polak potrafi, więc jak odpowie?! Byle nie na kolankach u samej kanclerz z NRD/służb stasi, co przewidywać nie umi i kocha islam oraz gwałty…

Cyprian
Gość
Cyprian

Michalkiewicz ma rację pisząc o chwilowo nieczynnych obozach koncentracyjnych

Cyprian
Gość
Cyprian

Nur fur deutsche

dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

raczej Polnische

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

Olać ich i ten szmaciany hitlerowski biznes, niech zdychają niemieckie śmieci/zresztą islamiści już im skóry wygarbują do reszty i załatwią na cacy bardziej niż żydzi cha cha!
Po co też robić temu reklamę takim psom pisząc o tym, szkoda czasu na ścierwa. To nasz odwieczny wróg (por. JKM) i morderca (slayer).
Niemcy zresztą zawsze patrzyli na nas z wyższością, a w kościołach nawet nie potrafią się zachować, co widać szczególnie na tym zafajdanym Dolnym Śląsku (Breslau, Liegnitz etc.)… Go to hell!/Vader