Neutralność węglowa w Europie?

OPINIA: Budowa tzw. muru węglowego w Europie to użyteczne narzędzie na drodze do Europejskiego Zielonego Ładu, a Unia Europejska powinna zmierzać tym krokiem bez opóźnień – twierdzi p. Auke Lont, szef norweskiego operatora energetycznego Statnett oraz członek Komisji ds. Zmian w Energetyce (ETC), zrzeszającej czołowe organizacje świata biznesu, finansów i energetyki.

 

W opinii Norwega inauguracja nowego składu Komisji Europejskiej powinna oparta być o założenie fundamentalnych celów, z których najważniejszym powinno być ustalenie agendy klimatycznej i realna redukcja emisji gazów cieplarnianych.

– Europa musi być przygotowana do pójścia o krok prędzej. Jeśli chcemy osiągnąć prawdziwą neutralność węglową, pilnie potrzebna jest interwencja zmieniająca zasady gry. Wprowadzenie skutecznego podatku węglowego mogłoby stanowić taki krok, a Europa powinna poprzeć ustanowienie takiego podatku. W rzeczywistości może to być najważniejszy aspekt, jeśli chodzi o spełnienie naszych ambicji klimatycznych – stwierdził p. Lont.

 

Źródło: EurActiv.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
RoboPiotr Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. ta pałka i bat na nas od UE to są dziś oczywiście kolejne podatki, obostrzenia, sankcje, restrykcje, napomnienia jak za… komuny, PRL, socjalizmu realnego od ZSRR cha cha

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

a Europa zdaje się (Niemcy, Polska, Czechy etc.) na węglu stoi, to nasze “czarne złoto” jak za komuny, Gierka cha cha, ciekawe, że sami Niemcy nie widzą?!, wiedzą (?!) a robią i tak swoje (schizofrenia?!) wydobywają, i dalej na tym zarabiają, a my za to samo dostajemy po grzbiecie jak parobczaki rozwydrzone i nieokrzesane… koniec bliski czy daleki?!

Robo
Gość
Robo

Bo co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. Czas na Poleksit. Czemu tylko Angole mogą mieć lepiej?