fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Kilkunastu byłych współpracowników p. Wiktora Janukowycza, byłego prezydenta Ukrainy, straciło życie w ciągu niespełna 4 miesięcy – pisze "Rzeczpospolita".

Jak ocenia w rozmowie z "Rz" były przewodniczący Partii Regionów w obwodzie donieckim, p. Mikołaj Lewczenko, są to bez wątpienia zabójstwa polityczne.

Gazeta przypomina, że w styczniu znaleziono ciało p. Mikołaja Sergienko, byłego szefa ukraińskich kolei państwowych. Były gubernator obwodu charkowskiego Aleksy Kolesnik miał się rzekomo powiesić, a p. Michał Czeczetow, były szef funduszu majątku państwowego – "wypadł" z okna swojego mieszkania na 17. piętrze.

Wśród innych osób, które zginęły w tajemniczych okolicznościach wymienia się także syna Wiktora Janukowycza, p. Olega Kałasznikowa, p. Ołesia Buzinę i p. Włodzimierza Siwkowicza.

Zdaniem politologa Aleksandra Palija są to ofiary rosyjskich służb specjalnych. Rosyjskie media odpowiedzialność zrzucają natomiast na ukraińskie władze, sugerując, że w ten sposób pozbywają się niewygodnych osób.

Zobacz także: UPA przyznaje się do ostatnich morderstw na Ukrainie!

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x