Michał Chodorkowski powołuje Putina na świadka – Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego

Michał Chodorkowski powołuje Putina na świadka

INFO: Były współwłaściciel koncernu naftowego Jukos, Michał Chodorkowski oskarżony o sprzeniewierzenie dochodów z wydobycia ropy naftowej w wysokości 20 mld euro, złożył w drugim procesie wniosek o powołanie na świadka Włodzimierza Putina. W uzasadnieniu stwierdził, że dostarczył mu osobiście raporty dotyczące dochodów przedsiębiorstwa.

Wśród innych świadków, których wezwania zażądał oskarżony, znajduje się p.Igor Setczin, aktualny zastępca szefa rządu, uważany za siłę napędową afery Jukosu. W jej wyniku Kreml pozbył się jednego z najbardziej wpływowych ze swych krytyków i przywłaszczył najcenniejsze udziały koncernu. W czasie prezydentury Putina od 2000 do 2008 r. p.Sechin działał głównie za kulisami. Prowadził spółkę naftową Rosneft i dbał o rozszerzanie kontroli państwa rosyjskiego nad lukratywnym przemysłem naftowym.

W obecnym procesie p.Chodorkowski i jego były partner Platon Liebiediew oskarżeni są o przywłaszczenie i nielegalną sprzedaż ropy wartości 20 mld euro. P.Chodorkowski ponownie zażądał wstrzymania procesu. Policja aresztowała wielu demonstrantów protestujących przed budynkiem sądu bez oficjalnego pozwolenia. Manifestanci domagali się zwolnienia oskarżonych.

Źródło: diepresse.com

Opracował: Tomasz Lewandowski

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
9
0
Would love your thoughts, please comment.x