Merkel z rozrzewnieniem o czasach NRD

Angela Merkel

OPINIA: Życie w NRD było czasem na swój sposób niemal wygodne – powiedziała kanclerz Niemiec, p. Aniela Merkel w rozmowie z dziennikiem “Sueddeutshe Zeitung” – podaje stooq.pl.

 

– Życie w NRD bywało w pewien sposób prawie wygodne, ponieważ nie miało się wpływu na niektóre rzeczy. Swobodnego decydowania o wszystkim trzeba się nauczyć – powiedziała p. Merkel.

Portal przypomina, że szefowa niemieckiego rządu dorastała w NRD. P. Merkel przyznała, że wizja Zachodu jej rodaków była kształtowana przez seriale kryminalne w zachodniej telewizji i relacje krewnych. W związku z tym obywatele NRD uważali, że w Niemczech Zachodnich panuje wysoka przestępczość, ale też, że łatwo się dorobić.

– Po zjednoczeniu często żartowaliśmy, że Zachód jest już nie ten, co kiedyś – wspomina p. Merkel.

Pytana, ile tkwi w niej wciąż “Wschodu”, odpowiedziała: “35 lat. Ponad połowa mojego życia. To były lata formujące. Miałam szczęście mieszkać w domu, w którym często bywali goście z Republiki Federalnej (…), ale mimo wszystko było to życie ukształtowane przez Wschód” – przyznała niemiecka kanclerz.

 

Źródło: stooq.pl

 

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
Paweł K.baszaCyprian Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

cha cha fizyk z NRD cha cha a zero myślenia nawet ścisłego!

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Pod sąd ją za uchodźców i ich zbrodnie, nawet na Niemcach!

Cyprian
Gość
Cyprian

I przez Stasi, nie wykluczone, że też przez KGB

basza
Użytkownik
basza

Obie te służby miały materiały na każdego enerdowca, więc i na Makrelę także! Co się z tymi hakami stało? Ano w Moskwie są nadal, tedy obecna kancelerein musi słuchać tego, co jej zaleca 1-Putin!