Legalna broń nie jest niebezpieczna – Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego

Legalna broń nie jest niebezpieczna

OPINIA: P.Reinhard Becker, niemiecki adwokat z Eisenach, przygotował materiał na temat prawa do posiadania broni w Niemczech, z którego wynika, że legalnie posiadana broń nie odgrywa większego znaczenia, jeśli chodzi o przestępczość.

Po przeanalizowaniu statystyk policji niemieckiej oraz sytuacji w Australii i Wielkiej Brytanii po zaostrzeniu prawa do posiadania broni nasuwają się nastepujące wnioski:

1. Przestępstwa z użyciem legalnie uzyskanej broni palnej, na posiadanie której wymagane jest pozwolenie, nie są żadnym zagrożeniem bezpieczeństwa publicznego. Dodatkowo daje się zauważyć tendencję spadkową popełniania takowych przestepstw.
2. Tylko około 4,5% przestępstw popełnianych z użyciem broni palnej zostalo popełnione przy użyciu legalnie posiadanej broni.
3. Zmiany w publicznym prawie o broni ze wzgledu na wcześniej przytoczony fakt nie miałyby praktycznie żadnego wplywu na zmniejszenie przestępczosci z użyciem broni palnej.

16 listopada 1999 r. Frakcja CDU/CSU w Bundestagu oświadczyła: "Faktem jest, że nie te ponad 10 mln legalnie posiadanej w Niemczech broni, ale wiele nielegalnie uzyskanej broni okazuje się być prawdziwym problemem bezpieczeństwa wewnetrznego".

Źródło: wartburgschuetzenkreis.de

Opracował: Krzysztof Łuczyński

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x