fbpx

Konfiskata prawa jazdy za komórkę

INFO: Francuski rząd zapowiedział zaostrzenie kar dla kierowców, którzy używają telefonów komórkowych w czasie prowadzenia pojazdów.

 

Nowe przepisy mają zakładać nawet konfiskatę praw jazdy dla przyłapanych kierowców. Celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, gdyż władze uważają, że korzystanie z telefonów w czasie jazdy jest jedną z głównych przyczyn wypadków.

– Chcemy tym zniechęcić kierowców, którzy naprawdę nie mają zamiaru współpracować – powiedział p. Emanuel Barbe, doradca ds. bezpieczeństwa drogowego we Francji.

 

Źródło: www.thelocal.fr

2 thoughts on “Konfiskata prawa jazdy za komórkę

  1. Kto dziś jeszcze używa telefonów komórkowych? W powszechnym użyciu są dziś smartfony, gdzie funkcja telefonu jest jedną z wielu, a o smartfonach nie było tu mowy.

    1. Smartfon to telefon komórkowy, a tym się różni od dawniejszych aparatów, że jest większy, ma o wiele więcej funkcji i jest macany. Dlaczego to głównie telefon? Ponieważ pierwszą rzeczą jaką nabywca robi jest przyporządkowanie go do jakiejś sieci telefonii komórkowej.
      Tu chodzi o kolejną tresurę obywateli, bo przecież nie ma w tekście mowy o badaniach statystycznych dowodzących istnienie korelacji gadania przez telefon z wypadkami. Po prostu “władze uważają”, że taka zależność istnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.