Komisarz chce, by przeniesienie numeru było możliwe w ciągu 24 godzin – Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego

Komisarz chce, by przeniesienie numeru było możliwe w ciągu 24 godzin

INFO: P.Viviane Reding, komisarz UE ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów, opowiedziała się za dalszym wzmocnieniem praw konsumentów w dziedzinie usług telefonicznych.

– Wprawdzie we wszystkich państwach członkowskich UE jest obecnie możliwa zmiana operatora telefonii stacjonarnej lub komórkowej, przy zachowaniu starego numeru – powiedziała p.Viviane Reding – ale nie w każdym kraju przebiega ten proces jednakowo szybko. Na przykład w Polsce trwa do 38 dni, zanim komórkowy numer telefonu zostanie zarejestrowany u nowego operatora, we Włoszech proces ten zajmuje dobre dwa tygodnie.

W Unii Europejskiej musi średnio upłynąć 7,5 dnia, aby przenieść numer stacjonarny i 8,5 dnia, aby przeniść numer komórkowy. To trwa, wg p.Reding, zbyt długo: "Chcę, aby wszyscy w UE mogli zminić swojego operatora stacjonarnego lub komórkowego w ciągu jednego dnia, tak jak to już jest możliwe w Irlandii, czy na Malcie", powiedziała komisarz UE. "Silny konsument jest najlepszym przepisem na silną konkurencję, a ostatecznie niższe ceny dla wszystkich", zaznaczyła p.Reding.

Źródło: www.heise.de

Opracował: Tomasz Lewandowski

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x