fbpx

Spłonęła katedra Notre-Dame! Niektórzy się cieszą

INFO: W Paryżu płonie katedra Notre-Dame. Ogniem zajęła się wieża i dach. Strażacy twierdzą, że na 95% budowla runie.

Za przyczynę pożaru podaje się wypadek przy pracach remontowych.

“Pożar katedry Notre-Dame to symboliczny koniec chrześcijańskiej Europy. Byłem w tej katedrze trzy razy w życiu. I już nigdy nie będę. Mówiąc brutalnie, Notre-Dame nie pasuje do post-chrześcijańskiego świata, będąc symbolem z innej rzeczywistości. To (był) najpiękniejszy symbol mojego świata ideowego, który płonie wraz z nią” – napisał na Facebooku prof. Adam Wielomski.

“Diabelstwo… Ginie 800-letnia gotycka Katedra Notre-Dame w Paryżu trawioną potężnym ogniem…. We Francji, już niemal co dzień albo burzą kolejne stare katolickie kościoły, albo przekazują je muzułmanom lub na galerie handlowe… Nasza europejska cywilizacja bezpowrotnie ginie…” – napisała z kolei na Twitterze WCz. Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS.

P. Jaś Kapela z “Krytyki Politycznej” wyraził radość z tego, że spłonęła katedra Notre Dame, bo “zupełnie bezinteresownie lubię patrzeć, jak płoną symbole cywilizacji, która prowadzi nas wprost do zagłady”. Z kolei muzułmanie w mediach społecznościowych dziękują za to Allahowi.

W marcu spłonęła druga co do wielkości świątynia katolicka w Paryżu – St. Sulpice, a we Francji codziennie dochodzi do kilkunastu ataków na chrześcijańskie symbole.

Źródło: twitter.com, facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
korwinista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
korwinista
Użytkownik
korwinista

Nic się nie stałooo…Francuzi nic się nie staaałooo…