fbpx

Kanclerz Merkel zamierza kontrolować posiadaczy broni

INFO: W związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w Winnenden, p.Aniela Merkel chce wprowadzić ostrzejsze kontrole właścicieli broni. SPD sprzeciwia się prowadzeniu niezapowiedzianych inspekcji.

Podjęcie tych kroków ma doprowadzić do zwrócenia większej uwagi na zgodne z przepisami przechowywanie broni i amunicji. "Musimy zrobić wszystko, aby uniemożliwić dzieciom dostęp do broni". – Partia SPD odrzuca taki sposób rozwiązania problemu jako niedopuszczalny prawnie i nieskuteczny – powiedział socjaldemokrata, przewodniczący Komisji Spraw Wewnętrznych, p.Sebastian Edathy. Nie można bez konkretnego podejrzenia przeprowadzać rewizji. Poza tym, ze względu na wysoką ilość posiadaczy broni palnej nie jest możliwe skontrolowanie ich wszystkich". Propozycja jest nieprzemyślana", stwierdził Edathy.

P.Wolfgang Bosbach, zastępca przewodniczącego frakcji CDU/CSU, poparł propozycję wysuniętą przez p.Merkel. Prawo do posiadania broni wymaga osobistej odpowiedzialności. Nie wykazuje jej ten, kto nieuważnie pozostawia pistolet w miejsach ogólnie dostępnych dla każdego domownika. – Przekonać można się o tym tylko poprzez wyrywkowe kontrole – powiedział p.Bosbach dla "Berliner Zeitung".

P.Wolfgang Schäuble, minister spraw wewnętrznych z CDU, ostrzega przed pospiechem w podejmowaniu inicjatyw prawnych. – Generalnie nie jestem zdania, że dwie godziny po tego rodzaju wydarzeniach można wiedzieć z całą pewnością, jakiego prawa potrzebowalibyśmy, by ich uniknąć – stwierdził.

Źródło: diepresse.com
Opracował: Tomasz Lewandowski

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x