fbpx

Kampania antyrasistowska z małpami w tle wywołała skandal

INFO: Skandal we włoskiej Serie A. Władze ligi piłkarskiej uruchomiły kampanię antyrasistowską, ale spotkały się z potężną falą krytyki, ponieważ w kampanii pojawiły się obrazy małp.

 

Kampania, która została zainaugurowana w siedzibie klubu AC Milan została opatrzona wizerunkiem trzech małp: “zachodniej, azjatyckiej i czarnej”, i to ten fakt spowodował poruszenie wśród organizacji antyrasistowskich.

– Za pomocą tych trzech obrazów chciałbym pokazać, że wszyscy jesteśmy tej samej rasy – powiedział autor dzieła p. Szymon Fugazzotto. – W rzeczywistości, kiedy liga w maju zeszłego roku zleciła pracę przeciwko rasizmowi, od razu pomyślałem o malowaniu małpy zachodniej, azjatyckiej i czarnej, ponieważ poprzez moją pracę chciałbym zmienić postrzeganie ludzi – dodał.

Praca artysty i fakt wykorzystania jej w kampanii wywołała falę krytyki w mediach społecznościowych, a organizacja Football Against Rascism Europe określił kampanię “chorym żartem”.

Kampanii broni z kolei szef Serie A p. Ludwik de Siervo, który stwierdził, że “piłka nożna to nadzwyczajne narzędzie do niesienia pozytywnego przekazu, fair play i tolerancji”, zaznaczając, że obrazy “w pełni oddają te wartości”.

 

Źródło: DW.com

3 thoughts on “Kampania antyrasistowska z małpami w tle wywołała skandal

  1. cha cha bo to zbyt inteligentne dla matołów piłkarzy etc.
    Sport to degeneracja – SI Witkiewicz, Pożegnanie jesienie (powieść).

  2. Szymon Fugazzotto – pewnie likwidację przestępczości zrealizowałby poprzez legalizację kradzieży, oszustw i morderstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.