fbpx

Hiszpański rząd przygotowuje firmy na twardy brexit

INFO: Rząd Hiszpanii, spodziewając się wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy, rozpoczął akcję przygotowywania swoich firm do twardego brexitu – donosi stooq.pl.

 

Rząd wysłał listy do 90 tys. rodzimych przedsiębiorców. W piśmie poinformował biznesmenów o warunkach, na których będą mogli współpracować z brytyjskimi podmiotami gospodarczymi po twardym brexicie. Wyjaśnione zostały m.in. kwestie celne, a także nowe warunki fitosanitarne, na podstawie których ma być prowadzony handel z Wielką Brytanią po twardym brexicie.

Listy uświadamiające biznesmenów o warunkach, w jakich przyjdzie im działać po wyjściu Wielkiej Brytanii bez umowy powstały z inicjatywy premiera Sancheza. Wcześniej miał on w tej sprawie odbyć szereg rozmów z przedstawicielami czterech resortów: finansów, rolnictwa, zdrowia oraz spraw zagranicznych.

 

Źródło: stooq.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Leszy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszy
Gość
Leszy

Co za bzdet. Czy ten Sancheza ustalił z Wielką Brytanią te warunki najpierw? Bo jak nie to to są zwykle warunki prowadzenia handlu z krajami z poza unii, albo są to sankcje wobec Wielkiej Brytanii, albo są to jednostronne przywileje wobec Wielkiej Brytanii.