fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

FUTURO: Hiszpania zamierza wysłać do Afryki 1 mln kondomów. Dostawa ma posłużyć walce z wirusem HIV – poinformowało hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Prezerwatywy są "niezbędną częścią polityki prewencyjnej" i "skuteczną barierą przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa". Koszty to 120 tys. euro.

Czy Madryt chce prowokować? Czy to reakcja na słowa papieża wypowiedziane przed przybyciem do Kamerunu, które w Europie wywołały falę oburzenia (przypomnienie: "Problemu AIDS nie rozwiąże się przez rozdawanie prezerwatyw. Ich używanie tylko go pogarsza")?

Powodów tego podarunku należy raczej szukać w samej Hiszpanii. Aktualnie państwo i Kościół toczą spór z powodu planowanej reformy prawa aborcyjnego. Rząd socjalistyczny planuje jego liberalizację i wprowadzenie wolności wyboru dla ciężarnych od 16 roku życia. Hiszpańska Konferencja Biskupów rozpoczęła przed kilkoma dniami akcję plakatową w 40 miastach kraju. Plakaty wyrażają pogląd, że w Hiszpanii zagrożone gatunki zwierząt jak np. rysie iberyjskie są lepiej chronione niż życie poczęte. Rozbieżności istneją również na temat małżeństw homoseksualnych.

Źródło: diepresse.com

Opracował: Tomasz Lewandowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x