fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: 300 aktywistów Greenpeace zostało aresztowanych po protestach przed budynkiem Rady Ministrów UE w Brukseli. 3 osoby ranne podczas aresztowania zostały odwiezione do szpitala. Greenpeace domaga się od UE udzielenia wsparcia krajom rozwijającym się w działaniach dotyczących ochrony klimatu.

Akcja protestacyjna odbyła się podczas posiedzenia ministrów finansów UE. Aktywiści zablokowali przejściowo wejścia do budynku, niektórzy przywiązali się łańcuchami do otaczającego go płotu. Celem było wywarcie nacisku na UE w sprawie zobowiązania się do konkretnej pomocy finansowej dla krajów rozwijających się, umożliwiającej działania na rzecz ochrony klimatu. Wymagana suma to… 110 mld euro rocznie, z czego 35 mld miałoby pochodzić z krajów UE – wyjaśnia Greenpeace.

Ministrowie finansów UE nie określili do tej pory wysokości sumy, jaka może być udostępniona na ten cel. Należy to zrobić najpóźniej do końca roku, wówczas bowiem w Kopenhadze omawiana będzie nowa międzynarodowa konwencja ochrony klimatu. Jeżeli szczyt klimatyczny w Kopenhadze ma być sukcesem, kraje wysoko uprzemysłowione powinny odpowiednio wcześnie złożyć krajom rozwijającym się konkretną ofertę.

– Wkład państwa niemieckiego musi wynieść 7 mld euro rocznie -żąda w wypowiedzi prasowej p.Karsten Smid, ekspert ds. klimatu organizacji Greenpace.

Źródło: diepresse.com
Opracował: Tomasz Lewandowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x