fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Brytyjski rząd planuje wprowadzenie systemu karania producentów ubrań i innych artykułów o wyraźnie erotycznym podtekście, skierowanych do dzieci i młodzieży.

Jak donosi "Mirror", niedawno przygotowany przez ministerstwo spraw wewnętrznych (Home Office) raport, opisujący zjawisko erotyzacji wśród młodzieży, zszokował premiera lewicowego rządu.

Zdaniem p. Lindy Papadopoulos, znanej doktor psychologii i autorki raportu, zachodzi wyraźna relacja pomiędzy osaczaniem dzieci i młodzieży wizerunkami o treści seksualnej a przemocą wobec dziewcząt i kobiet. Raport wskazuje na magazyny dla mężczyzn, prowokacyjne style odzieży dla dzieci i nastolatków, reklamę i pornografię w telefonii komórkowej.

Pani doktor zaleca zwiększenie szeroko pojętej kontroli poprzez zaostrzenie regulacji dotyczących wykorzystywania seksualnej metaforyki w reklamie, zakaz sprzedaży czasopism o treści erotycznej młodzieży poniżej 16 roku życia, zwiększenie kontroli nad dziećmi korzystającymi z internetu. Inne jej zalecenie przewiduje sprzedaż tylko takich telefonów komórkowych i konsoli do gier, które dają rodzicom możliwość kontroli nad tym, w co młodzież gra, czego słucha i co ogląda.

Źródło:www.rp.pl

Opracował: sosna

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x