fbpx

Francja proponuje zmianę formuły rozszerzenia UE

INFO: Po tym, jak Francja zablokowała negocjacje akcesyjne z Albanią i Macedonią Północną, Paryż proponuje zmianę polityki rozszerzenia Unii Europejskiej.

 

W nieoficjalnym dokumencie skierowanym do krajów członkowskich UE administracja JE Emanuela Macrona zaproponowała przejście od dotychczasowego procesu akcesyjnego do procesu podzielonego na 7 etapów, z których każdy miałby wiązać się z przyjęciem stosownych norm i standardów unijnych. Proces nie byłby jednokierunkowy, a w przypadku niedociągnięć UE miałaby możliwość cofnięcia procesu akcesyjnego do poprzedniego etapu.

W opinii strony francuskiej zastąpienie dotychczasowych rozdziałów na etapy oznaczałoby, że reformy byłyby spójne i powiązane ze sobą tematycznie, a nie – jak do tej pory – rozproszone w różnych kierunkach.

 

Źródło: NewEurope.eu

4 thoughts on “Francja proponuje zmianę formuły rozszerzenia UE

  1. ps. szkoda dawnej córy Kościoła i biednych ludzi, co wyszli na ulice, bo nie mają za co żyć mimo że pracują. To tak jak u nas. Stąd władza wspiera się, siebie i ludność zasiłkami – 500+ etc., co jest oczywiście absurdalne; tam imigrantów jak i w Niemczech czy Skandynawii. Tak “kamizelki” protestują z jednej strony przeciw podatkom, cenom, opłatom a drugiej chcą więcej socjalu, bo już sami z tego pogłupieli, nie wiedząc, jak zarobić normalnie, żeby żyć i mieć pieniądze. Zatem już tylko chcą brać znowu od państwa, czyli z ich własnych podatków. Błędne koło socjalizmu/demokracji tak się zamyka! zgroza i jak u nas!

  2. Pie… Francję, pie… macrelę etc.; to już też same islamskie psy i ścierwa lewackie; zostają tylko zwykli ludzie, ich szkoda – to te kamizelki protestujące przeciw socjalizmowi i dyktaturze demokratycznej/unijnej. RIP

    1. Kamizelki protestują przeciw podatkom i przeciw cięciu wydatków publicznych. Więc nie całkiem przeciw socjalizmowi.

  3. Należałoby w pierwszej kolejności zweryfikować czy Francja spełnia normy i standardy unijne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.