fbpx

Francja chce embarga na produkty z Amazonii

INFO: 17 organizacji pozarządowych i 45 francuskich deputowanych zaapelowało do parlamentów i rządów europejskich o zakaz importu produktów pochodzących z terenów Amazonii poddanych deforestacji – informuje bankier.pl.

 

Przedstawiciele NGO i francuscy deputowani wzywają UE do “wypracowania przepisów prawnych, które zagwarantowałyby, że żaden produkt uzyskany w drodze niszczenia zasobów leśnych Brazylii i przekształcania (dla celów uprawnych i hodowlanych) naturalnych ekosystemów nie pojawi się na wspólnym rynku”.

“Europa jest w stanie zażądać od przedsiębiorców uzdrowienia źródeł zaopatrzenia, z których korzystają” – podkreśla się w apelu.

 

Źródło: bankier.pl

2 thoughts on “Francja chce embarga na produkty z Amazonii

  1. Francja? Francja chce? Nie! 17 organizacji pozarządowych i 45 francuskich deputowanych chce. Gdyby chciała Francja, ludzie przestaliby po prostu kupować produkty z Amazonii i domagali się informacji o tym, które produkty z stamtąd pochodzą. Oczywiście spełnienie tego żądania nie należałoby do państwa tylko do organizacji konsumenckich, handlowych i innych, które żyją z tego, że spełniają potrzeby konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.