Europejski przemysł przeciw nowej dyrektywie

INFO: Konfederacja Przemysłu Republiki Czeskiej wraz z innymi instytucjami związanymi z branżą internetową i prasową wystosowała pismo do władz Unii Europejskiej, w którym wyraża swoje zaniepokojenie projektem dyrektywy dotyczącej życia prywatnego i ochrony danych osobowych w komunikacji elektronicznej.

 

– My, niżej podpisane europejskie stowarzyszenia i firmy, podzielamy pogląd Komisji Europejskiej, że bezpieczeństwo prywatności, danych i odpowiedzialne podejście do przechowywania danych to konieczne warunki dla rozwoju przełomowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, jak również przewaga konkurencyjna i wartości dodane, które mogą zaoferować europejskie firmy – czytamy w korespondencji.

Jednocześnie stowarzyszenia zwracają uwagę, że tekst propozycji dotyczącej wprowadzenia regulacji dotyczących bezpieczeństwa danych w e-komunikacji stanowi zagrożenie dla działalności samego przemysłu, jak i użytkowników Internetu. Autorzy listu twierdzą, że nie przeprowadzono dogłębnych analiz dotyczących tego, jak można dane regulacje wdrożyć i jak technicznie będzie to możliwe.

– Jest niemal niemożliwe, by przemysł zrozumiał, jak zastosować odpowiednie rozwiązania w praktyce. Apelujemy do Państwa, (…) by obecny projekt nie został przeniesiony na kolejny poziom dyskusji i by negocjacje były kontynuowane na szczeblu eksperckiej grupy roboczej. Jest to niezbędne, by osiągnąć maksymalną czytelność tekstu, tak by e-prywatność nie utrudniała rozwoju technologicznego – czytamy w piśmie, pod którym oprócz czeskiej Konfederacji podpisały się m.in. ZIPSEE Cyfrowa Polska, Duńskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

 

Źródło: ZPP.net

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Piotr I.Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr I.Grembowicz
Gość
Piotr I.Grembowicz

ps. vide Ph.K. Dick “Dostojewski SF”.

Piotr I.Grembowicz
Gość
Piotr I.Grembowicz

Signum temporis.