fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Parlament Europejski opowiedział się we wtorek za lepszą ochroną konsumentów i nieletnich przed internetowym hazardem. Na posiedzeniu przyjęto dużą większością głosów sprawozdanie przygotowane przez duńskią deputowaną p.Krystynę Schaldemose z frakcji socjaldemokratycznej.

Jak oszacował szwajcarski Institut für Rechtsvergleichung, w całej Europie w 2004 r. osiągnięto z hazardu od 2 do 3 mld euro obrotu, z czego około 5% przypada na hazard internetowy. Zyski z hazardu są w wielu państwach członkowskich UE głównym źródłem dochodów dla organizacji sportowych. P.Schaldemose stwierdziła w raporcie, że europejski rynek internetowego hazardu rośnie rocznie w tempie od 8,4% do 17,6%.

W swym raporcie, p.Schaldemose podkreśliła konieczność lepszej ochrony nieletnich, gdyż młodzi ludzie mają coraz łatwiejszy dostęp do gier hazardowych. W związku z tym zwróciła się do deputowanych, aby zobligowali operatorów stron z internetowym hazardem, do wdrożenia skutecznych mechanizmów weryfikacji wieku oraz ograniczenia agresywnych reklam. Zaproponowała posłom, aby wprowadzić maksymalną kwotę, jaką jedna osoba mogłaby wydać miesięcznie na hazard online.

Źródło: www.heise.de
Opracował: Tomasz Lewandowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x