„Białe kołnierzyki” tracą posady – Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego

„Białe kołnierzyki” tracą posady

FUTURO: Rząd brytyjski ma rozpocząć wielomilionowy plan odbudowy miejsc pracy dla tzw. białych kołnierzyków, gdyż brytyjska kadra kierownicza, traci pracę w zaskakująco szybkim tempie. W poniedziałkowym wywiadzie dla „Independent” p.James Purnell, minister pracy, ujawnił zmianę w dotychczasowej polityce rządu.

Zmiana ma dotknąć 350 tys. osób, które nie mają doświadczenia w szukaniu pracy, ze względu na dług staż pracy w jednym miejscu do czasu kryzysu. Otrzymają one specjalną pomoc na jobcentres.rom już w przyszłym miesiącu.

Profesjonaliści, którzy zapiszą się na szkolenia, otrzymają pomoc specjalisty, personalnego doradcy w cztery oczy, udział w grupach wsparcia dla bezrobotnych oraz zrzeszenie w nowoczesnych „klubach pracy”. Tym samym osoby te otrzymają kompletną wiedzę na temat efektywnego i skutecznego poszukiwania pracy, czy też przekwalifikowania.

Projekt będzie finansowany przez rząd. Po co szkolić w poszukiwaniach pracy, skoro przedsiębiorstwa tną etaty? Chyba brakuje już lewicy pomysłów na wydawanie pieniędzy z podatków dla bogatych. Tych samych, którzy zwalniają, bo duszą ich podatki. Tych bogatych, którzy mogą tworzyć nowe miejsca pracy.

Źródło: Independent

Opracowała: Anna Knaź

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x