fbpx

Zwolennik kar za cudzołóstwo został wychłostany za… cudzołóstwo!

INFO: 28 uderzeń kijem otrzymał mieszkaniec indonezyjskiej prowincji Aceh, p. Mukhlis bin Muhammad.

 

23 baty otrzymała jego partnerka, z którą przyłapano go w samochodzie, gdy dopuszczali się niegodnych zachowań.

Karę wymierzono zgodnie z obowiązującymi w Aceh przepisami, przewidującymi tego typu konsekwencje za romans między niezamężną kobietą i mężczyzną.

P. Mukhlis bin Muhammad jest islamskim religijnym liderem, należącym do Rady Ulemów Aceh (MPU). Chłosta dotknęła go mimo jego pozycji. MPU jest organizacją, która doradzała władzom w zakresie wprowadzenia prawa zgodnego z zasadami muzułmańskiego szariatu.

 

Zobacz także: W Indonezji publicznie chłostają za… randki!

 

Źródło: www.bbc.com

155 thoughts on “Zwolennik kar za cudzołóstwo został wychłostany za… cudzołóstwo!

  1. cha cha życie jest pełne paradoxów i czasem płata figle, ale ogólnie zasada jest dobra…

  2. Mężczyzna powinien być karany tylko jeśli kobieta nie ukończyła 24. roku życia i nie byli małżeństwem. Kobieta nie powinna być karana, ponieważ to jej godność została naruszona, podczas gdy godność mężczyzny nie została naruszona. W ślad za tym powinien iść obowiązek uzyskania zgody na małżeństwo wydanej przez matkę (ewentualnie obojga rodziców) kobiety. Również min. wiek do zawarcia małżeństwa za zgodą matki/rodziców kobiety powinien zostać obniżony do naturalnej dla kobiet granicy biologicznej. Współżycie pozamałżeńskie powinno być dozwolone wyłącznie z kobietami, które ukończyły 24. r.ż. (ta sama granica również dla prostytucji i udziału w filmach pornograficznych). Powyżej tego wieku można też odstąpić od wymogu zgody matki/rodziców na ślub córki.
    W przypadku rozwodu z winy mężczyzny, powinien być on obciążony dożywotnim co najmniej utrzymaniem kobiety, choć wysokość tych alimentów mogłaby być obliczana jako znaczny procent jego dochodów. Rozwód z winy kobiety nie powinien wiązać się z żadną karą dla kobiety – “zapłatą” dla mężczyzny jest fakt, że dzielił z nią łóżko przez okres małżeństwa. Należy wprowadzić umowę małżeńską, w której przyszli małżonkowie określać będą jak najwięcej warunków swojego przyszłego małżeństwa. Na podstawie zapisów takiej umowy sądy powinny orzekać, która ze stron jest winna rozpadu małżeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.