Zwiększyli wyrok Polakowi za zdradę Indonezji

INFO: Nie 5 ale 7 lat za kratkami spędzi p. Jakub Skrzypski, który od sierpnia przebywa już w areszcie.

 

Sąd Najwyższy Indonezji postanowił zwiększyć wcześniejszy wymiar kary o kolejne 2 lata! Polak został skazany za zdradę, polegającą na spiskowaniu i zaangażowaniu w dostawy broni dla separatystów z Papui Zachodniej.

Sam przebieg procesu budził dużo kontrowersji i wątpliwości. Zachodziły poważne obawy, iż ma on charakter pokazowy i polityczny, a brak jest faktycznych dowodów na winę p. Skrzypskiego. P. Latifah Anum Siregar, adwokat Polaka, nazwała sprawę “bardzo polityczną”, a dowody niezwykle słabymi. P. Skrzypski zaprzeczył wszystkim zarzutom, przyznając jedynie, że poznał ludzi, którzy okazali się później członkami Narodowego Komitetu Papui Zachodniej, organizacji wzywającej do przeprowadzenia pokojowego referendum niepodległościowego. Dodał, że zarzuty zostały sfabrykowane, a świadkowie przekupieni lub zastraszeni.

Jest on pierwszym obcokrajowcem skazanym za tego typu działalność w Indonezji. W działania na rzecz jego uwolnienia włączyło się środowisko wolnościowe oraz dyplomacja naszego kraju, a także Unii Europejskiej. O sytuacji Polaka informują media całego świata, m.in. chińska rządowa agencja prasowa xinhuanet.com, nowozelandzki serwis rnz.co.nz czy malezyjski thestar.com.my.

 

Zobacz także: UE wydostanie Polaka z indonezyjskiego więzienia?

 

Źródło: en.antaranews.com , www.xinhuanet.com , www.rnz.co.nz , thestar.com.my, interia.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Piotr I.Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr I.Grembowicz
Gość
Piotr I.Grembowicz

Po ch… tam jeździł to Azja a nie UE!
jeszcze…