Kapitan koreańskiego promu zamordował ponad 300 pasażerów – Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego

Kapitan koreańskiego promu zamordował ponad 300 pasażerów

INFO: Południowokoreański sąd skazał na dożywocie p. Lee Joon-Seoka, który był kapitanem na promie "Sewol", który zatonął rok temu.

Podczas katastrofy życie straciło ponad 300 osób, głównie młodych uczestników szkolnej wycieczki. W pierwszej instancji kapitana skazano na 36 lat więzienia za niedopatrzenie swoich obowiązków. Obecny wyrok zmienia jednak klasyfikację przestępstwa na morderstwo i dostosowuje również wysokość kary do niego. Wziąwszy pod uwagę fakt, że ma on prawie 70 lat, nie ma większej praktycznej różnicy między tymi orzeczeniami. Rodzice ofiar domagają się konsekwentnie kary śmierci.

Pozostałych 14 członków załogi zostało skazanych na wyroki od 1,5 do 14 lat więzienia, co oznacza ich złagodzenie wobec pierwszej instancji, gdzie kary sięgały 5-30 lat. Głównymi zarzutami stawianymi załodze i kapitanowi jest ucieczka z tonącego promu, gdy na jego pokładzie pozostawało wielu pasażerów oraz pozwolenie na przeciążenie jednostki oraz dopuszczenie do złamania wielu norm bezpieczeństwa.

Zobacz także:36 lat więzienia dla nieodpowiedzialnego kapitana

Źródło: www.bbc.com
Opracował: Kuba Klimkowicz

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x