Jedna kamera na dwóch Chińczyków

FUTURO: Władze Państwa Środka zapowiedziały, że w przyszłym roku w miejscach publicznych będzie działało już 626 mln kamer.

 

Aktualnie w Chinach funkcjonuje już ponad 200 mln kamer. Oznacza to, że jedno urządzenie będzie przypadać na dwóch obywateli kraju. Wiele z nich posiada funkcję pozwalającą na rozpoznawanie twarzy i identyfikację obserwowanych osób. Docelowo system ma dokonywać tej analizy w 3 sekundy.

Obecnie najbardziej monitorowanymi miastami świata są Chongqing, Shenzhen, Szanghaj, Tianjin i Ji’nan, gdzie jest już po kilka milionów kamer. Dzięki nadzorowi nad mieszkańcami może działać system kredytu społecznego. Pozwala on karać obywateli za niepożądane społecznie zachowania.

 

Zobacz także: Chiński System Kredytu Społecznego wykluczył z podróży ponad 15 mln osób

 

Źródło: www.dailymail.co.uk

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Kuba Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kuba
Gość
Kuba

Nie są to “niepożądane społecznie” zachowania, tylko niepożądane lub pożądane dla władzy. Jeżeli chcą kosić hajs z mandatów to chcą aby ludzie przechodzili na czerwonym świetle, dodatkowo stosując terror strachu i wstydu. A i tak nie chodzi o społeczeństwo, tylko o bezwzględną kontrolę nad populacją. Taki obóz koncentracyjny pod gołym niebem, bez strażników.