fbpx

Facebook reklamuje chińskie “obozy reedukacyjne” dla muzułmanów

INFO: Chińskie państwowe media wykupiły na Facebooku i Twitterze reklamy, w których promują działalność “obozów reedukacyjnych”, w których zamykani są muzułmanie.

 

Chiński dziennik “Global Times” opublikował na Facebooku promowany film pt. “Absolwenci z centrum w Xinjiang kończą szkołę z nadzieją na przyszłość”. Są w nim pokazane osoby opuszczające obóz, gdzie przeszły kurs piekarski. W publikacji podkreśla się walory edukacyjne centrów, których działanie zapewnia stabilność społeczną i walkę z ekstremizmem. Film zwraca też uwagę, że gdyby obozy powstały wcześniej, nie doszłoby do wielu ataków terrorystycznych.

W reklamach na Twitterze redaktor naczelny “Global Times” zarzuca osobom krytykującym powstanie “obozów reedukacyjnych”, iż mają krew na rękach. Jego zdaniem są w pewnym stopniu odpowiedzialni za ofiary ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez przedstawicieli islamskiej mniejszości Ujgurów. W 2009 r. wywołane przez nich zamieszki w prowincji Xinjiang  doprowadziły do śmierci kilkuset osób.

Facebook i Twitter są niedostępne dla użytkowników w Chinach. Dziennik “Global Times” jest organem prasowym Komunistycznej Partii Chin.

 

Zobacz także:  Chiny wypuściły muzułmanów z obozów

 

Źródło: www.vox.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.