Chiny zakazały dzieciom grania w gry komputerowe

INFO: Władze Państwa Środka wprowadziły przepisy regulujące godziny, w których mogą grać na urządzeniach elektronicznych nieletni Chińczycy.

 

Zgodnie z nowymi zasadami, każdy gracz musi zarejestrować swoje prawdziwe dane identyfikacyjne, aby móc rozpocząć zabawę. Niepełnoletni nie będą mogli grać w gry online w nocy, między godz. 22 a 8 rano. W tygodniu spędzą grając maksymalnie 1,5 godziny dziennie, a przez weekendy 3 godziny. Niedozwolone będzie granie przez dzieci poniżej 8 roku życia w gry, wymagające płacenia za zabawę. Dla dzieci w wieku 8-16 przewidziano maksymalnie wydatki na nie do 200 juanów (110 PLN) miesięcznie lub 50 juanów (27 PLN) dla jednej transakcji. Młodzież mająca między 17-18 lat będzie mogła w jednej grze wydać miesięcznie 400 juanów (220 PLN) lub 100 juanów (55 PLN) jednorazowo.

Rząd, wprowadzając te ograniczenia, chce walczyć z coraz powszechniejszym zjawiskiem uzależnienia dzieci od internetowych gier.

 

Źródło: www.dailymail.co.uk

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
jarkomirPaweł K.WiktorNie zgrywaj Pan takiego dorosłego Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mir
Użytkownik
mir

O graniu dzieci powinien decydować rodzic.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

No i dobrze, bo to odmóżdżacz mózgu przy dzisiejszej zerowej edukacji (net, wiki, face, ins, smart, ip. etc.), z której nie ma już inteligencji, ani nawet ćwierć, ale półanalfabeci…
A tam też?! widać tak

Wiktor
Użytkownik
Wiktor

tytuł nagłówkowy jest fałszywy – wprowadza w błąd. nieprawdą jest, że ‘Chiny zakazały dzieciom grania w gry komputerowe’

Wiktor
Użytkownik
Wiktor

tytuł fałszuje treść

Nie zgrywaj Pan takiego dorosłego
Gość
Nie zgrywaj Pan takiego dorosłego

Pomiędzy 8 a 16 lat to nie są dzieci, tylko dzieci i młodzież, ponieważ część z nich może mieć już własne dzieci, a dzieci nie są zdolne do rodzenia dzieci. Właśnie ta cecha odróżnia je od dorosłych.

jarko
Użytkownik
jarko

16-latek mentalnie to dziecko.

Michał
Gość
Michał

Niefajna sprawa