fbpx

Chiny masowo wsadzają muzułmanów do więzień

INFO: Według raportu opublikowanego przez “New York Times”, w ostatnich latach drastycznie wzrosła ilość aresztowań muzułmanów w Chinach.

 

Analizę przeprowadzono na podstawie danych dotyczących osób trafiających do więzień w prowincji Xinjiang, której 58% mieszkańców to muzułmanie. Tylko w 2017 r. skazano tam 87 tys. osób na kary więzienia 5 lat lub więcej. Oznacza to, że było ich 10 razy więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie 8 razy wzrosła liczba aresztowań, a 5 razy liczba osób, którym przedstawiono oskarżenia. Dla porównania, w prowincji Mongolia Wewnętrzna (która ma populację podobnej wielkości) skazano w poprzednim roku 33 tys. osób.

Według “New York Timesa”, oskarżenia w Xinjiang opierają się często na wątpliwych dowodach, a procesy prowadzone są w sposób błyskawiczny.

Niezależnie od więzień i aresztów w prowincji działa system “obozów reedukacyjnych”, w których zatrzymano ponad milion osób. Przechodzą tam ideologiczne kursy, które mają walczyć z obecnym wśród nich religijnym ekstremizmem. Następnie uczestniczą w kursach, które mają ich nauczyć zawodu i przystosować do powrotu do społeczeństwa.

 

Zobacz także: Facebook reklamuje chińskie “obozy reedukacyjne” dla muzułmanów

 

Źródło: www.todayonline.com

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments