fbpx
commons.wikimedia.org

Chiny i Rosja budują sojusz nowej ery

INFO: Przywódcy Chin i Rosji zapowiedzieli wzmocnienie wzajemnej współpracy podczas spotkania na szczycie krajów BRICS w Brazylii.

 

JE Xi Jinping i JE Włodzimerz Putin podsumowali obecny rok jako ważny czas w otwarciu przyszłych relacji między ich państwami. Jednocześnie obydwaj zapewnili, iż przystępują do “budowy sojuszu nowej ery”. Ich zdaniem obecnie następują zmiany w globalnych ramach działania i przywództwie.

P. Putin oznajmił, że popiera chińską inicjatywę “Pasa i Szlaku”. Jednocześnie zapowiedział wzmocnienie współpracy z Państwem Środka w rolnictwie, lotnictwie, kosmonautyce, energetyce i finansach.

Podczas szczytu BRICS JE Xi Jinping zwrócił uwagę na protekcjonizm jako działanie niszczące światową gospodarkę. Powszechnie przypuszcza się, że mówiąc to, miał na myśli cła wprowadzane przez USA.

 

Zobacz także: Chiny i Rosja zagrażają dominacji USA

 

Źródło: www.upi.com

52 thoughts on “Chiny i Rosja budują sojusz nowej ery

  1. War?! uwaga, nowy kolos, silny, uzbrojony, głodny, niebezpieczny?! i potężny to będzie podbijał pod nowe tereny dla swej masy ludzi?!być może, vide SI Witkiewicz “Szewcy”, “Pożegnanie jesieni”…on to przewidział

    1. Dobrze, że nas przed tym podbijaniem ochronił ostatnio Mike Pence. Mamy kolejny szlaban made in USA, tym razem na kupno 5G od Huawei.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.