Chiny i Rosja budują sojusz nowej ery

commons.wikimedia.org

commons.wikimedia.org

INFO: Przywódcy Chin i Rosji zapowiedzieli wzmocnienie wzajemnej współpracy podczas spotkania na szczycie krajów BRICS w Brazylii.

 

JE Xi Jinping i JE Włodzimerz Putin podsumowali obecny rok jako ważny czas w otwarciu przyszłych relacji między ich państwami. Jednocześnie obydwaj zapewnili, iż przystępują do “budowy sojuszu nowej ery”. Ich zdaniem obecnie następują zmiany w globalnych ramach działania i przywództwie.

P. Putin oznajmił, że popiera chińską inicjatywę “Pasa i Szlaku”. Jednocześnie zapowiedział wzmocnienie współpracy z Państwem Środka w rolnictwie, lotnictwie, kosmonautyce, energetyce i finansach.

Podczas szczytu BRICS JE Xi Jinping zwrócił uwagę na protekcjonizm jako działanie niszczące światową gospodarkę. Powszechnie przypuszcza się, że mówiąc to, miał na myśli cła wprowadzane przez USA.

 

Zobacz także: Chiny i Rosja zagrażają dominacji USA

 

Źródło: www.upi.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
jarkoCyprianPaweł K. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

War?! uwaga, nowy kolos, silny, uzbrojony, głodny, niebezpieczny?! i potężny to będzie podbijał pod nowe tereny dla swej masy ludzi?!być może, vide SI Witkiewicz “Szewcy”, “Pożegnanie jesieni”…on to przewidział

Cyprian
Gość
Cyprian

Masz na myśli USA ?

jarko
Użytkownik
jarko

Dobrze, że nas przed tym podbijaniem ochronił ostatnio Mike Pence. Mamy kolejny szlaban made in USA, tym razem na kupno 5G od Huawei.