fbpx

Brakuje mięsa do wykarmienia Chińczyków

INFO: W wyniku Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) ceny mięsa wieprzowego w Chinach wzrosły na przestrzeni ostatniego roku o 57%.

 

Szacuje się, że aby zahamować rozwój pomoru, wybito ponad 1/3 świń w Państwie Środka. Ceny kilograma wieprzowiny skoczyły już w niektórych miastach do 40 juanów (22 PLN).

Władze miasta Nankin wprowadziły dopłaty, po których cena mięsa jest niższa o 10% od średniej kwoty z ostatnich 10 dni. Każdy mieszkaniec może skorzystać z rabatu przy zakupie jednego kilograma wieprzowiny dziennie.

Dzięki tym działaniom, ceny mają być bardziej przystępne przed mającym się odbyć w przyszłym tygodniu Świętem Środka Jesieni.

 

Źródło: www.reuters.com

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszy
Leszy
2 lat temu

Oj. Coś mi się wydaje, że za tą chorobą ASF stoją weganie. Pamiętajcie weganie, że aby wyżywić tę mięsożerną część ludności pozbawioną dostępu do mięsa, potrzeba będzie wyciąć puszcze amazońską pod uprawę soi. Istnieje też alternatywa, którą proponuje szwedzki profesor – jedzenie ludzkiego mięsa. Ale pamiętajcie kto tu jest drapieżnikiem, a kto jest roślinożercą.