fbpx

Apel o uwolnienie Polaka oskarżonego o zdradę stanu… Indonezji!

INFO: W serwisie secure.avaaz.org pojawił się apel do polskich władz o podjęcie działań w sprawie uwolnienia skazanego w Indonezji p. Jakóba Skrzypskiego.

 

Polak jest pierwszym obcokrajowcem, którego skazano w Indonezji za zdradę z art. 106 tamtejszego kodeksu karnego. Sam proces wzbudził dużo kontrowersji. Istnieją podstawy, aby sądzić, że nie zachowano podczas niego należytej staranności w przedstawieniu dowodów na winę p. Skrzypskiego. Towarzyszyła mu medialna kampania, wymierzona w papuańskich separatystów, z którymi Polak miał współpracować.

Autorzy petycji wzywają prezydenta, premiera i szefa polskiego MSZ o podjęcie działań, mających na celu uwolnienie p. Jakóba Skrzypskiego.

Aktualnie p. Skrzypski przebywa w areszcie w Indonezji, czekając na wynik odwołania. Zamknięty jest w jednej celi od 2 listopada 2018 r., bez możliwości wyjścia. Żądanie prokuratury to 10 lat pozbawienia wolności, a wyrok – 5 lat. Adwokaci żądają natychmiastowego uwolnienia z braku dowodów, a także z uwagi na błędy proceduralne. Ale nic nie mogą przeciwko woli polityków, którzy ciągną sznurki. Były utrudnienia robione adwokatom i konsulowi, fałszywe zeznania zastraszonych świadków…

 

Zobacz także:  Libertarianie apelują o pomoc dla Polaka zatrzymanego w Indonezji i Polak skazany na 5 lat więzienia za pomoc separatystom

 

Źródło: secure.avaaz.org

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
JakóbRobert-sm Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
-sm
Gość
-sm

Jakób? Czy to jest polskie imię?

Robert
Gość
Robert

Rzadziej używana forma, ale tak – to polskie imię.

Jakób
Gość
Jakób

A Xawery (Dunikowski) to też polskie imię? 😉