fbpx

Turcja: Przyjaźń z Rosją najważniejsza

INFO: JE Recep Tayyip Erdoğan, prezydent Turcji, zapewnił, że nie ulegnie żądaniu prezydenta USA JE Donalda Trumpa o zaprzestaniu zakupu rosyjskiego systemu obrony powietrznej S-400. Wg niego umowa jest zbyt ważna dla przyjaźni Ankary z Moskwą.
Pomimo protestów Waszyngtonu, Turcja, członek NATO, odebrała w lipcu pierwszą dostawę rosyjskiego systemu obrony powietrznej S-400. Po spotkaniu z p. Erdoğanem, p. Trump powiedział dziennikarzom, że “przejęcie S-400 przez Ankarę stwarza dla nas bardzo poważne wyzwania”, ale nie osiągnięto porozumienia w sprawie ograniczenia lub anulowania zakupu.
P. Erdoğan zakomunikował, że amerykański przywódca próbował go przekonać, by odstąpił od umowy z Moskwą, ale odmówił.
– Obecnie utrzymujemy stosunki dwustronne z Rosją. Nie możemy odłożyć na bok naszych strategicznych relacji – powiedział dziennikarzom po powrocie do Turcji.
Źródło: www.rt.com
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
OksivbKfdbeyPaweł K.jarkomonarchista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Oksivb
Gość
Oksivb

stromectol order online – stromectol brand ivermectin tablets for humans

Kfdbey
Gość
Kfdbey

price of ivermectin liquid – purchase stromectol ivermectin buy

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Erdogan Antychryst (?!) dąży konsekwentnie do wojny, z tym lub tamtym, obojętnie, na razie tego my nie wiemy, a on?!; to też nowy Hitler?! teraz jest z Rosją, ale do czasu, aż tamci go nie wyrolują, jak to Rosjanie (a Niemce; vide II wojna światowa); my i tak nie mamy w UE, Europie, na świecie nic do gadania…

monarchista
Gość
monarchista

Erdogan powinien odsprzedać S-400 do USA.

jarko
Użytkownik
jarko

W tej konfiguracji to USA mogą sobie same zakupić S-400 bezpośrednio w Rosji. Podobnie, jak Arabia Saudyjska, czy Indie. Wersja eksportowa musi być “odporna” na działania obcych wywiadów.