fbpx

Saudowie pozwolą kobietom podróżować

INFO: Arabia Saudyjska wydała nowe przepisy, które rozluźniają ograniczenia dotyczące kobiet, pozwalając każdemu obywatelowi ubiegać się o paszport i swobodnie podróżować.

 

W ten sposób kraj kończy długotrwałą i kontrowersyjną polityką, która wymagała od mężczyzny zgody dla kobiety na podróż lub posiadanie paszportu. Zmiany są przełomem dla praw saudyjskich kobiet. System prawny był długo krytykowany, ponieważ traktował kobiety jako osoby nieletnie przez całe ich dorosłe życie.
Nowe zasady, zatwierdzone przez JKM Salmana i jego gabinet pozwalają każdej osobie w wieku 21 lat i więcej podróżować za granicę bez uprzedniej zgody, a każdy obywatel może sam ubiegać się o paszport.

 

Źródło: time.com

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konserwatywny Bastion Upada Na Naszych Oczach
Konserwatywny Bastion Upada Na Naszych Oczach
2 lat temu

Tak jak mówi p. J. Korwin-Mikke, kobieta jest istotą pomiędzy dzieckiem, a mężczyzną. Rzeczywiście, jeśli przyjrzymy się jak działa psychika kobiet, to dojdziemy do wniosku, że jest ona podobna do nastolatka płci męskiej. Dlatego uważam te zmiany za błąd. Kobieta musi być pod opieką mężczyzny. Niestety, ostatni liczący się obecnie na świecie bastion konserwatyzmu i przyzwoitości (pewnie kilka rzeczy było do poprawy, ale tym właśnie była AS) upada na naszych oczach. Wygląda na to, że król w pewnym momencie uległ postępowej ideologii, i rozpoczął stopniowe wdrażanie rewolucyjnych postulatów feministów. Jednak ostateczny upadek konserwatywnej AS dokona się, gdy władzę po nim… Czytaj więcej »

Wojciech
Wojciech
2 lat temu

AS zaczęła upadek od pozwolenia kobietom prowadzić samochód. Upadek naszej cywilizacji zaczęło “wyzwalanie kobiet”. Marksizm antykulturowy też używa ich do walki. Przypadek? Nie sądzę. Po prostu ich głupota, łatwość manipulacji, podążanie za stadem, brak sztywnych i przemyślanych poglądów czyni je idealnym orężem do rozbijania społeczeństwa.

Konserwatywny Bastion Upada Na Naszych Oczach
Konserwatywny Bastion Upada Na Naszych Oczach
2 lat temu
Reply to  Wojciech

Dokładnie. Zgadzam się z każdym słowem.