fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Dziennik "Kuwait Times" donosi o rosnącej liczbie przypadków zatrudniania obywateli tego emiratu po to… aby siedzieli w domu.

Ahmed, kuwejcki student, bardzo się ucieszył, kiedy dowiedział się, że dostał nową pracę jako szef działu sprzedaży w dużej firmie meblarskiej, licząc, że będzie to wspaniała szansa na otrzymanie nowego doświadczenia i udoskonalenia swoich umiejętności. Ku swojemu rozczarowaniu, pierwszego dnia dowiedział się, że nie musi przychodzić do pracy. Został zatrudniony tylko po to, aby firma otrzymała pomoc rządową za zatrudnianie Kuwejtczyków.

Takich przypadków jest wiele. Firmy, w których Kuwejtczycy stanowią określony procent pracowników, dostają wsparcie ze strony rządu. Według "Kuwait Times", polityka rządu, mająca na celu wspieranie obywateli tego kraju i zapewnienie im lepszych możliwości pracy, zamiast pomagać, przynosi tylko negatywne skutki. Młodzi i energiczni ludzie zamiast pracować są przyzwyczajani do tego, że mogą spokojnie siedzieć w domu i pobierać pieniądze, nic nie robiąc.

Źródło: www.kuwaittimes.net
Opracował: Zafer Balbous

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x