Państwo zadba o “stabilne” ceny zwierząt – Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego

Państwo zadba o “stabilne” ceny zwierząt

INFO: Ministerstwo Gospodarki ZEA i Urząd Rozwoju Gospodarczego w Ras Al-Khaimah podały, że "doszły do porozumienia" z handlowcami w sprawie "utrzymania cen zwierząt na stabilnym poziomie" przed świętem Al-Adha.

Rzecznik Departamentu Ochrony Konsumentów przy Ministerstwie Gospodarki ZEA powiedział, że podczas spotkań urzędników i przedsiębiorców ustalono, że ceny zwierząt nie zostaną zwiększone w najbliższym okresie, a jeśli będzie to nieuniknione, to ministerstwo podejmie decyzję w porozumieniu z przedsiębiorcami.

Władze Ras Al-Khaimah jednocześnie wezwały przedsiębiorców do zapewnienia wystarczającej liczby zwierząt w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania przed świętami.

Święto Al-Adha upamiętnia historię Abrahama, który miał złożyć w ofierze swego syna Izmaela (wg muzułmanów Abraham miał ofiarować Izmaela, nie Izaaka), a Bóg, widząc jego posłuszeństwo, pozwolił mu złożyć w ofierze barana zamiast dziecka. Każda rodzina, którą na to stać, składa podczas świąt barana, krowę lub wielbłąda w ofierze, przez co ceny zwierząt zwykle idą w górę.

Źródło: www.khaleejtimes.com
Opracował: Zafer Balbous

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x