fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Wg p.Faisala Al-Hamera, ministra zdrowia w Bahrajnie, "darmowa" służba zdrowia w tym kraju będzie kosztować państwo więcej niż 550 mln dinarów (ok. 1,5 mld USD) w 2025 r.

Stanowić to będzie ponad 225% wzrost z obecnych 170 mln dinarów (ok. 450 mln USD). Minister uważa, że obywatele królestwa muszą pogodzić się z faktem, że państwo przestanie płacić za ich wydatki na leczenie.

– W obecnych czasach, koszty opieki zdrowotnej rosną tak szybko, że żaden rząd, niezależnie od stopnia zamożności, nie może nadal udzielać bezpłatnej opieki medycznej – powiedział p.Al-Hamer.

Minister twierdzi, że pierwszym krokiem powinno być zastąpienie darmowej opieki obowiązkowymi ubezpieczeniami u prywatnych firm, najpierw tylko dla obcokrajowców, a po pewnym czasie również dla Bahrajńczyków. Później, p.Al-Hamer uważa, służba zdrowia będzie stopniowo prywatyzowana, a rola Ministerstwa Zdrowia ograniczy się tylko do "regulacji i tworzenia polityki zdrowotnej".

Obecnie państwo finansuje ok. 71% wszystkich wydatków na zabiegi medyczne w kraju. 24% są opłacane prywatnie od ręki, a 5% przez firmy ubezpieczeniowe.

Źródło: www.gulf-daily-news.com
Opracował: Zafer Balbous

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x