fbpx

INFO: Rada Shoura (wyższa izba bahrajńskiego parlamentu) nie przyjęła nowej ustawy o ochronie osób starszych. ustawa ta nakazywałaby rządowi dostarczenia finansowego wsparcia dla osób powyżej 60 roku życia, którzy nie mają odpowiednich warunków mieszkaniowych, opieki zdrowotnej lub możliwości edukacji.

Projekt ustawy przewiduje także kary więzienia do 3 lat lub grzywny 100 dinarów (ok. 260 USD), dla każdego skazanego za wyrządzenie krzywdy osobie w podeszłym wieku, a także utworzenie Narodowej Rady ds. Starszych Osób, której szefową miałaby zostać p.Fatima Al-Balooshi, obecna minister rozwoju społecznego. Ustawa została przyjęta przez niższą izbę parlamentu.

P.Faoud Al-Haji, członek Rady Shoura, nazwał ustawę absurdalną, twierdząc, że ustwawa ta "zamiast zachęcić ludzi do szacunku i miłości dla osób starszych, tylko zachęci dzieci do wyeksmitowania starszych rodziców, gdyż będą wiedzieć, że i tak rząd się nimi zajmie". – Ta ustawa powinna trafić do kosza. Rząd nie jest od tego, żeby się opiekować starszymi osobami. Od tego jest rodzina – dodał p.Al-Haji.

Głosowanie nad ustawą zostało odroczone o 2 tygodnie, a projekt ustawy został przesłany do specjalnej komisji Rady Al-Shoura.

Źródło: www.gulf-daily-news.com
Opracował: Zafer Balbous

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x