fbpx

INFO: Najnowsze dane z Australijskiego Instytutu Paliwowego pokazują spadek średniej ceny paliwa bezołowiowego w zeszłym tygodniu o więcej niż dwa centy. Cena litra paliwa w Australi to 1,18 AUD (2,67 zł) za litr.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) postanowiła, że w sytuacji "głębokiego kryzysu" należy podjąć działania mające na celu utrzymanie koniunktury.

– OPEC zobowiązuje się do stabilizacji rynku, zapewnienia regularnych dostaw ropy naftowej dla konsumentów na poziomie cen, które są sprawiedliwe nie tylko dla światowej gospodarki i dla konsumentów, ale również dla zapewnienia odpowiednich przyszłych dostaw – powiedział główny ekonomista CommSec Craig James.

P.James przewiduje, że cena benzyny spadnie o kolejne 5 centów na litrze w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

– Niższe ceny benzyny oznaczają dodatkowe pieniądze w kieszeni konsumentów i dlatego obniżka cen benzyny to świetna wiadomość dla klientów detalicznych. Średnie australijskie gospodarstwo domowe wydaje obecnie na paliwo 164,6 AUD miesięcznie – to mniej o prawie 65 AUD w porównaniu do lipca 2008 r. – powiedział p.James.

Źródło: www.theaustralian.news.com.au

Opracował: Piotr Zieliński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x