fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Australijska opozycja federalna poradziła rządom stanowym, aby nie angażowały się w ręczne sterowanie rynkiem energii.

WCz. Ian Macfarlane, minister ds. energii i zasobów naturalnych w gabinecie cieni Liberalnej Partii Australii, skrytykował rządy stanowe za "przesadne" zajmowanie się cenami energii. P. Macfarlane uważa, że działania takie jak w Queensland, gdzie ustalono limity na ceny energii elektrycznej lub w Australii Zachodniej, gdzie ograniczono marżę dystrybutorom gazu, odbiją się na tych rządach rykoszetem, a po zniesieniu limitów ceny nadal będą rosły.

– Jedna sprawa mnie zastanawia: dlaczego dany polityk chce się angażować w ustalanie cen elektryczności, przecież nigdy nie da się ich ustalić na właściwym poziomie – mówił p. Macfarlane.

Jego zdaniem, w obecnych czasach, kiedy ceny energii elektrycznej zastępują ceny paliwa jako temat do rozmowy przy śniadaniu, jest więcej sensu niż kiedykolwiek wcześniej w przekazaniu kontroli rynku niezależnym urzędom regulacyjnym. Jeśli ceny gwałtownie wzrosną, to będą za to obwiniane właśnie te zajmujące się cenami rządy.

Źródło: www.watoday.com.au
Opracował: Piotr Kadaj

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x