Specjalne uprawnienia dla plemion maoryskich

INFO: Lider nowozelandzkiej libertariańskiej partii ACT oświadczył, że będzie głosować przeciwko poprawce do ustawy o rybołówstwie, przyznającej specjalne przywileje niektórym plemionom maoryskim.

Według uchwalonego już prawa, od r. 2016 wszystkie statki łowiące w nowozelandzkich wodach terytorialnych będą musiały pływać pod banderą nowozelandzką i przestrzegać nowozelandzkich przepisów. Dwie duże nowozelandzkie partie polityczne, Partia Narodowa i Partia Pracy, zaproponowały, aby do ustawy o rybołówstwie wprowadzić specjalne przepisy przyznające niektórym plemionom maoryskim prawo do korzystania z zagranicznych statków do r. 2020.

Lider partii ACT, WCz. Jan Banks powiedział, że jest przeciwny tworzeniu przepisów prawa traktujących ludzi w zależności od ich rasy i będzie głosował przeciwko poprawce. P. Banks jest również przeciwko samej idei – wprowadzonego do ustawy o rybołówstwie wymagania odnośnie bandery statków rybackich, ponieważ "nie ma wątpliwości, że ta ustawa zniszczy niektóre małe i średnie przedsiębiorstwa rybackie".

– Rozwiązaniem nie jest tworzenie wyjątku dla małej liczby posiadaczy kwot połowowych. Rozwiązaniem jest porzucenie pomysłu przebanderowania w ogóle – mówił p. Banks.

Źródło: www.act.org.nz
Opracował: Piotr Kadaj

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o