fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Minister handlu Australii powiedział, że odpowiednią reakcją na utratę konkurencyjności zagrożonych podatkiem od CO2 sektorów jest wykorzystanie przychodów powiększonych o podatek do wspierania tych zagrożonych sektorów w przejściu do przyszłości z obniżoną emisją CO2 .

Minister Craig Emerson odrzucił żądanie związkowców, by rząd, w zamian za poparcie związków dla podatku od CO2, podwyższył taryfy celne na towary importowane z krajów nieposiadających podatku od CO2.

P. Ged Kearney, prezes centrali ACTU, wezwała rząd do rozważenia dostosowania taryf celnych jako środka ochrony miejsc pracy w sektorach energochłonnych. Dr Emerson odpowiedział, że podnoszenie taryf byłoby sprzeczne z centralną częścią programu reform gospodarczych Hawke-Keating, wspieranego przez związki zawodowe, który dał podstawy do 20-letniego trwałego wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy w Australii.

Minister nie wyjaśnił, czy przekazywanie przez rząd przychodów jednego sektora gospodarki do drugiego sektora jest zgodne z reformami sprzed 20 lat.

Źródło: www.theaustralian.com.au

Opracował: Piotr Kadaj

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x