Rząd Australii ostrzega firmy tytoniowe

INFO: Australijska minister zdrowia ostrzegła, że rząd podejmie działania prawne przeciwko firmom tytoniowym usiłującym obejść przepisy o "zniechęcających" opakowaniach papierosów za pomocą rozdawania firmowych pudełek lub naklejek na paczki papierosów.

– Tam, gdzie jesteśmy w stanie zmienić publiczne zachowania poprzez szkolenia – na przykład u sprzedawców – nie ma potrzeby podejmowania działań prawnych. Ale jeśli mamy duże firmy, które świadomie szukają sposobów obejścia przepisów o "zwykłych" opakowaniach, to ja nie zawaham się przed podjęciem kroków prawnych – ostrzegała minister Tanya Plibersek.

P. Plibersek nie określiła konkretnych przypadków łamania przepisów przez firmy tytoniowe. Prasa podaje, że federalny Departament Zdrowia wszczął dochodzenie w sprawie "osłonek" na paczki papierosów, oferowanych klientom największej australijskiej sieci sprzedaży papierosów The Tobacco Station Group. W tym przypadku złamano przepis o zakazie dawania prezentów klientom kupującym wyroby tytoniowe.

Zobacz także: Ładne naklejki zakryją "wstrętne" opakowania papierosów.

Źródło: www.theaustralian.com.au, www.smh.com.au
Opracował: Piotr Kadaj

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o