fbpx

Potrzeba matką wynalazków

INFO: Rada dla uczelni wyższych? Carpe Diem! Kryzys finansowy może stać się ważnym determinantem do poszerzenia wiedzy o rynku kapitałowym. W obliczu kryzysu australijskie uniwersytety mają ręce pełne pracy.

Wraz załamaniem się wielu narodowych gospodarek pojawiły się nowe tematy dyskusji akademickich.

Do najczęściej zadawanych pytań należą: Co jest przyczyną implozji globalnego kapitalizmu? Jakie rodzaje decyzji korporacji wpłynęły na pogorszenie się sytuacji na świecie? Jak dokonać regeneracji systemów finansowych i detoksykacji w środowisku korporacyjnym? Wybiegając w przyszłość, jak prowadzić przemysłowy kapitalizm na tle kryzysu ekologicznego, który stanowi realne ograniczenie jego wzrostu?

Coraz częściej mówi się o dwóch ideach ekonomicznych – etycznej i zrównoważonej.

Uczelnie wyższe są zobligowane do zbadania relacji między wiedzą, etyką i trwałością a wizją społeczeństwa w ramach reanimacji kapitalizmu.

Można po raz kolejny stwierdzić, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Może za prowadzone na uniwersytetach badania pozwolą poszerzyć swą wiedzę o regułach funkcjonowania kapitalizmu, a ta w przyszłości uchroni ludzkość przed kolejnymi kryzysami. Być może wielokrotnie gorszymi.

Źródło: www.theaustralian.news.com.au
Opracował: Piotr Zieliński

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x