Potrzeba matką wynalazków
INFO: Rada dla uczelni wyższych? Carpe Diem! Kryzys finansowy może stać się ważnym determinantem do poszerzenia wiedzy o rynku kapitałowym. W obliczu kryzysu australijskie uniwersytety mają ręce pełne pracy.
Wraz załamaniem się wielu narodowych gospodarek pojawiły się nowe tematy dyskusji akademickich.
Do najczęściej zadawanych pytań należą: Co jest przyczyną implozji globalnego kapitalizmu? Jakie rodzaje decyzji korporacji wpłynęły na pogorszenie się sytuacji na świecie? Jak dokonać regeneracji systemów finansowych i detoksykacji w środowisku korporacyjnym? Wybiegając w przyszłość, jak prowadzić przemysłowy kapitalizm na tle kryzysu ekologicznego, który stanowi realne ograniczenie jego wzrostu?
Coraz częściej mówi się o dwóch ideach ekonomicznych – etycznej i zrównoważonej.
Uczelnie wyższe są zobligowane do zbadania relacji między wiedzą, etyką i trwałością a wizją społeczeństwa w ramach reanimacji kapitalizmu.
Można po raz kolejny stwierdzić, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Może za prowadzone na uniwersytetach badania pozwolą poszerzyć swą wiedzę o regułach funkcjonowania kapitalizmu, a ta w przyszłości uchroni ludzkość przed kolejnymi kryzysami. Być może wielokrotnie gorszymi.
Źródło: www.theaustralian.news.com.au
Opracował: Piotr Zieliński