fbpx

Nowa Zelandia – kraina szczęśliwości

INFO: Nowozelandczycy są stosunkowo zadowoleni z życia, a większość z nich uważa, że są w dobrym stanie zdrowia i stać ich na codzienne wydatki, a także czują się bezpiecznie w swoich domach po zmroku.

Z nowego badania szczęśliwości ludzkiej w kraju wynika, że mieszkańcy Nowej Zelandii są bardzo zadowoleni z warunków panujących w kraju. 9 na 10 osób oceniło jakość życia na „dobrą” lub wyżej. Taka sama ilość osób przyznała, że ich ogólny stan zdrowia jest dobry albo nawet bardzo dobry.

Przytłaczająca większość stwierdziła, że zarobki są wystarczające na pokrycie wydatków i pozwalają na zaoszczędzenie sporej kwoty. Aż 96% badanych czuje się bezpiecznie w swoich domach w ciągu dnia, a 93% czuje bezpiecznie po zmroku.

Badanie zostało przeprowadzone na 8100 obywatelach Nowej Zelandii.

Jeżeli te statystyki się utrzymają dłużej, urzędujący obecnie premier Key nie będzie musiał się bać konkurencji. Wszakże szczęśliwy obywatel to niechętny zmianom obywatel. Nie pozostaje nam nic innego, jak wyłączyć komputer, spakować walizki i wsiąść do najbliższego samolotu lecącego do Nowej Zelandii, kraju wielkiej szczęśliwości!

Źródło: www.nzherald.co.nz
Opracował: Piotr Zieliński

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x