Niepokojący wzrost bezrobocia w poszczególnych stanach Australii – Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego

Niepokojący wzrost bezrobocia w poszczególnych stanach Australii

INFO: Bezrobocie w Zachodniej Australii rośnie. W przeciągu miesiąca, poziom bezrobocia skoczył o blisko 1% w rejonie. W sektorze górnictwa w Queensland zatrudnienie spadło o blisko 30%, podczas gdy rok temu bezrobocie wynosiło zaledwie 2,8%.

W Queensland jest obecnie 105,9 tys. bezrobotnych – liczba ta wzrasta średnio o 3700 kolejnych osób bez pracy w ciągu miesiąca i 25 tys. w ciągu roku.

W stanie Zachodniej Australii liczba bezrobotnych osiągnęła 51,2 tys. – to 57,5% skok wciągu roku, a 27% w ciągu miesiąca. P.Troy Buswell, minister finansów Zachodniej Australii, ostrzegł, że wzrost liczby bezrobotnych jest odwzorowaniem ogólnoświatowego trendu i można oczekiwać, że sytuacja będzie się jeszcze pogarszać.

W stanie Wiktoria stopa bezrobocia wzrosła z 4,8% do 5,6%, zaś w Nowej Walii bezrobocie sięga 5,8%, podobnie jak w Południowej Australii.

Jedyne w rejonie Tasmanii (4,5%), Terytorium Północnym (3,9%) i Centralnej Australii stopa bezrobocia pozostała na niezmiennym poziomie.

W całym kraju około 157 tys. pracowników straciło pracę w ciągu ostatniego roku. Liczba bezrobotnych wzrosła o 47,1 tys. osób.

Źródło: www.theaustralian.news.com.au
Opracował: Piotr Zieliński

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x