fbpx

Miłośnicy eutanazji protestują

INFO: Zwolennicy eutanazji protestowali ostatnio w Whangārei mieście położonym na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii.

Ok. 30 osób, głównie seniorów, protestowało, domagając się prawa do pomocy w umieraniu dla tych, którzy tego chcą.

– Jeśli miałeś psa umierającego na raka kości, nietrzymanie moczu; z powodu bólu, którego nie można złagodzić, weterynarz ma możliwość złagodzenia trudnego, nieubłaganego cierpienia – powiedział dr Gary Payinda. – Nikt by tego nie potępił. Jeśli możemy to zrobić dla zwierzęcia, dlaczego nie możemy tego zrobić dla ukochanej osoby?- dodał dr Payinda.

Źródło: www.rnz.co.nz

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1084
1084
2 lat temu

Chcącemu nie dzieje się krzywda. Świadomy człowiek, po konsultacji z 1 lub 2 specjalistami psychologami, którzy wykluczą chorobę psychiczną powinien mieć prawo się zabić. A jak nie może ruszać rękami, to powinien mieć prawo w uzyskaniu pomocy. Ale co innego nieświadoma osoba.

Piotr
Piotr
2 lat temu
Reply to  1084

Ależ i dzisiaj ma prawo. Chodzi o to, by inni nie mieli prawa mu w tym pomagać. A to dlatego, że, jak pokazuje praktyka szybko dochodzi do patologii. Bodajże w Holandii, wnioskuje o eutanazję opiekun prawny, np: dyrektor domu opieki społecznej.

fryk
fryk
2 lat temu
Reply to  Piotr

Ależ inni mają możliwość takiej pomocy i to w Polsce! Onkolodzy często wypisują recepty rakowcom na buprenorfinę w plasterkach. Jeśli masz dwa zapasowe opakowania, to jest to ilość, od jakiej można kopyta wyciągnąć. Wystarczy poprzyklejać sobie na ciele plasterki łagodzące ból.

Wojciech
Wojciech
2 lat temu
Reply to  1084

Masz wolną wolę i możesz się zabić. Nie można dopuścić do wejścia instytucji w ten proces, bo zaczną się tworzyć patologie. Lekarz nie może pomagać zabić człowieka.

jarko
jarko
2 lat temu

Jacy “miłośnicy eutanazji” ??
Kto dobiera te tytuły na portalu JKM-a? Wygląda, jakby nie znał języka polskiego.