INFO: Coraz bliżej zalegalizowania w całej Australii uprawy, sprzedaży i posiadania marihuany w celach medycznych po tym, jak poparł taką inicjatywę szef rządu.
Senator Partii Zielonych, WDost. Ryszard Di Natale, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Lekowej finalizuje już projekt ustawy legalizującej. Na mocy projektowanych przepisów rząd federalny ma mieć nadzór nad produkcją i sprzedażą marihuany medycznej dla pacjentów. Konopie będzie można stosować w celu złagodzenia bólu i w leczeniu nudności, włączając w to pacjentów poddawanych chemioterapii oraz chorych na stwardnienie rozsiane.
– Nie mam problemu z medycznym stosowaniem marihuany, tak jak nie mam problemu z medycznym stosowaniem opiatów – napisał w liście do jednego z chorych premier Australii p. Toncio Abbott.
Źródło: www.brisbanetimes.com.au
Opracował: DeKo