fbpx

Konfrontacja wyborcza w stanie Queensland

INFO: Naprzeciwko urzędująca premier stanu p.Anna Bligh i Lawrence Springborg, lider Liberalnej Partii Narodowej. Poruszane były głównie tematy budowy przedszkoli, krytykowane przez liberałów, na których miejscu woleliby widzieć inne formy inwestycji w regionie.

Odbyło się kilka protestów, w tym grupy około 10 osób występujących w przebraniach warzyw, protestujących przeciwko ekspansji górnictwa (protest związany m.in. z wkraczaniem górnictwa na rejony rolne oraz z obietnicami p.Springborga dotyczącymi wznowieniem wydobycia uranu).

Zarówno jedna, jak i druga strona nie szczędziły sobie oskarżeń. P.Springborg przypomniał niedawny wyciek oleju z tankowca w okolicach Moreton Bay, uznając to za kolejną, z długiej listy wpadkę rządu. P.Bligh opowiedziała argumentem, iż plan oponenta dotyczący obcięcia finansowania służby publicznej o 1 mld AUD doprowadzi do pogorszenia się sytuacji materialnej w regionie.

Jednak według obserwatorów to p.Bligh, skupiona i rzeczowa okazała się być wyraźnym zwycięzcą starcia. Podczas debaty odbyła się zbiórka pieniędzy na pokrycie szkód wywołanych powodzią w stanie Queensland.

Źródło: www.theaustralian.news.com.au
Opracował: Piotr Zieliński

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x